Lekcje jazdy konnej

Jazda konna

Zapraszamy do naszej stadniny wszystkich chętnych, tych którzy jeszcze nie mieli styczności z jeździectwem, jak i tych, którzy posiadają już jakieś doświadczenie. Lekcje nauki jazdy prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, posiadających licencję do prowadzenia zajęć.

Instruktor dobiera właściwego konia w zależności od stopnia umiejętności i wieku osoby. Stopień umiejętności jest ustalany na podstawie wywiadu z jeźdźcem lub jego rodzicem. Dzieci mogą zaczynać naukę już od 6-tego roku życia! Zaczynamy naukę zawsze najpierw od podstaw zachowania przy koniu, zasad czyszczenia i siodłania, a podczas pierwszej jazdy instruktor trzyma konia na lonży, dzięki czemu jeździec czuje się bezpiecznie i swobodnie.

Trenujemy na dobrze przygotowanych, dużych ujeżdżalniach w wśród malowiczych łąk i blisko lasu, a w czasie niepogody w krytej hali. W Trójce możesz miło i aktywnie spędzić czas wśród wspaniałych koni.

Aby się umówić wystarczy zadzwonić: tel. 695 505 009

Jak się przygotować:

Radzimy dostosować swój ubiór nie tylko do warunków pogodowych, należało by również zaopatrzyć się w kask (jeśli nie posiadasz, można użyć kasków dostępnych w stajni) i odpowiednie obuwie i/lub długie skarpety (łydka powinna być okryta).
Wyjazdy w teren i rajdy konne

Tereny

W niedzielne przedpołudnia organizowane są przejażdżki konne po okolicy. Są to krótkie wycieczki trwające zazwyczaj od jednej do kilku godzin, w zależności od chęci uczestników. Jest to fajna odskocznia od jeżdżenia tylko po parkurze, ale wymaga umiejętności panowania nad koniem. Jazda po nierównym terenie wśród pól i drzew oraz pokonywanie naturalnych przeszkód jest ciekawym i emocjonującym wydarzeniem dla jeźdźca i konia.

Trójka leży na szlaku konnym "Podkuta Szóstka". Wykorzystujemy ten szlak do organizacji rajdów konnych do zaprzyjaźnionych stajni, gdzie czekają na nas poczęstunek i nocleg oraz dobra zabawa.
Cennik:

Jazda na lonży dla początkujących: 80 zł / 30 min
Jazda konna w grupie: 80 zł/ 45 min
Jazda konna indywidualnie: cena do uzgodnienia z trenerem
Wyjazd w teren: 120 zł/ 60 min
Hipoterapia

Hipoterapia

Hipoterapia 2

W Stajni Trójka prowadzone są zajęcia hipoterapii przez wykwalifikowaną terapeutkę mgr fizjoterapii Dorotę Klabisch.

Hipoterapia to rehabilitacja lecznicza wieloprofilowa, czyli oddziałująca jednocześnie ruchowo, sensorycznie, psychicznie i społecznie. Terapię z udziałem koni stosuje się zarówno u dzieci, młodzieży, jak i u dorosłych. Jest to wyjątkowa metoda terapii, ponieważ konie, ich ciepło i ruch dają zupełnie nowe możliwości, niespotykane w innych metodach terapeutycznych.
Hipoterapia to nie tylko jazda na koniu, lecz również zajęcia prowadzone przy koniu, z poziomu ziemi (terapeutyczne czyszczenie koni, terapeutyczne karmienie koni).

Z hipoterapii mogą korzystać osoby:

 • z zaburzeniami rozwoju, np. mózgowe porażenie dziecięce (dzieci z kontrolą głowy i czynną pozycją siedzącą);
 • upośledzone umysłowo;
 • ze schorzeniami ortopedycznymi, np. wady postawy, wady rozwojowe kończyn;
 • ze schorzeniami neurologicznymi, np. dystrofia mięśniowa, stwardnienie rozsiane;
 • z uszkodzeniem wzroku i słuchu;
 • niedostosowane społecznie;
 • uzależnione.
Zapraszamy do kontaktu tel. 733 303 997


Bezpieczeństwo jest najważniejsze!

Oto kilka prostych reguł, które należy przestrzegać:

 • Kaski jeździeckie są ważnym i obowiązkowym wyposażeniem każdego jeźdźca. Jeśli ktoś jeszcze nie posiada, to mamy dostępne do użytku.
 • Konie to płochliwe zwierzęta i należy zachowywać się przy nich spokojnie, nie krzyczeć i nie emitować głośnych sygnałów. Nie należy podchodzić do koni znienacka od tyłu!
 • Nie należy pozostawiać koni bez opieki.
 • Słuchaj instruktora, nie rób nic na własną rękę!
 • Nie wolno dokarmiać koni bez wcześniejszego pozwolenia właściciela lub instruktora.

Zasady te zapewniają bezpieczeństwo i przyjemność jazdy. Traktuj swojego konia w sposób humanitarny i ciesz się jazdą.

Marysia
Armani